ŞANLIURFA SURUÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet Dağıtımı

Tablet Dağıtımı İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Tablet Dağıtımı

1. FAZ Ortaöğretim Okullarının Dikkatine, (Meslek Liseleri Hariç)

       

Eğitimde FATİH Projesinden sorumlu Şube Müdürünün Dikkatine

     

Bildiğiniz gibi Eğitimde FATİH Projesi kapsamında 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Haziran ayında  I. Faz kapsamında donanım ve altyapı kurulumu yapılan okullara tablet bilgisayar setleri dağıtılmıştı. Ancak yaz tatili nedeniyle sadece ilimizde 9 okula tablet bilgisayar setleri dağıtılabilmişti. Geçen eğitim öğretim döneminde yetişmeyen tabletlerin dağıtımı Telpa firması tarafından 19-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bu yılın 10. sınıf öğrencilerine dağıtılacaktır.

           

Tablet Bilgisayar setlerini (TBS) dağıtılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

     

1-EK Tablet dağıtım  listesinde belirtilen sayılardan daha az sayıda tablet teslim edilmek istenmesi durumunda kesinlikle teslim-tesellüm işlemi yapılmayacak, tabletler teslim alınmayacaktır. (Yüklenici veya kargo tarafından eksiklerin daha sonra tamamlanacağı belirtilse dahi teslim alınmayacaktır.) Listede belirtilen sayıda tablet bilgisayarın tamamı tek bir seferde alınacaktır.

 

2-Teslim-Tesellüm Belgelerinde kesinlikle yerine/adına imza olmayacak ve imzalar mavi renkli kalemle atılacaktır. Okul müdürünün başkanlığındaki 3 kişilik komisyon tarafından imzalanacaktır.

 

3- Teslim edildiği sırada düzenlenemeyen ve sonradan düzenlenmek zorunda kalınan(internet kesintisi-sistem arızası vb. sebeplerden PYBS nin çalışmaması durumlarında) Teslim-Tesellüm Belgeleri için düzenlendiği tarih değil, tabletlerin okul idaresi tarafından teslim alındığı tarih yazılmalıdır.

 

4-TBS(Tablet Bilgisayar Seti)  ler mutlaka kontrol edilerek teslim alınacaktır. Varsa eksik malzeme mutlaka teslim tutanağına yazılacaktır.

   

5-Teslim tutanakları mavi tükenmez kalemle,

 

6- Teslim tutanağının 1(Bir) örneği ve ekteki Tüm Bilgiler dosyası doldurularak mutlaka müdürlüğümüze teslim edilmelidir.(FATİH Projesi Biriminden İbrahim Emin DERYAL’e)

 

7- Elle tutulacak tutanaklar geçersiz olup tutanaklar sistem çıktısından alınacaktır.

 

8-TBS ler öğrencilere tutanakla teslim edilmeli ve bu teslim tutanağı okulda muhafaza edilmelidir. Tutanak Örneği İçin Tıklayınız./meb_iys_dosyalar/2015_09/29113358_tutanakrenci.docx

 

9-Tablet bilgisayarlar öğrencilere dağıtılmadan önce sınıf öğretmenleri tarafından öğrenciler için EBA (Eğitim Bilişim Ağı) adresinden http://www.eba.gov.tr/ öğrenci şifresi oluşturulmalıdır.

 

10- TBS lerde koruma olarak MDM yazılımı bulunmaktadır. Fakat bazı öğrencilerin tablet bilgisayarların MDM yazılımlarını devre dışı bırakacak uygulama yaptıkları anlaşılmıştır. Bunun bir suç olduğu devlet malına zarar kapsamında öğrenciler için soruşturma açılacağı bildirilmelidir. (Bu durum öğrenciye verilen tutanakta belirtilebilir.)

 

Öğrenci Tutanağı İndir

Öğretmen Tutanağı İndir

Tüm Bilgiler Dosyası İndir

 

Aydın Mahallesi Karayolu Caddesi No 8 Suruç/ŞANLIURFA - 04146114015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.