ŞANLIURFA SURUÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tablet Dağıtımı

Tablet dağıtımında uygulanacak prosedür.
Tablet Dağıtımı

Geçen eğitim öğretim döneminde yetişmeyen tabletlerin dağıtımı Telpa firması tarafından eylül-ekim ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu tablet bilgisayar setleri geçen yılın 9 bu yılın 10. sınıf öğrencileri içindir. Bu yıl 9. sınıfları okuyacak öğrencilere tablet bilgisayar setleri daha sonra gelecektir.

 

Herhangi bir karışıklık olmaması açısından durumu belirtmek istedim. Tablet bilgisayar setleri bu yıl 10. sınıfta okuyan öğrencilere dağıtılacaktır.

   

Tablet Bilgisayar setlerini dağıtırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

 

1-TBS(Tablet Bilgisayar Seti)  ler mutlaka kontrol edilerek teslim alınacaktır. Varsa eksik malzeme mutlaka teslim tutanağına yazılacaktır.

 

2-Teslim tutanakları mavi tükenmez kalemle, okul müdürünün başkanlığındaki 3 kişilik komisyon tarafından imzalanacaktır.

 

3- Teslim tutanağının 1(Bir) örneği ve ekteki Tüm Bilgiler dosyası doldurularak mutlaka müdürlüğümüze teslim edilmelidir.(FATİH Projesi Biriminden İbrahim Emin DERYAL’e)

 

3- Elle tutulacak tutanaklar geçersiz olup tutanaklar sistem çıktısından alınacaktır.

 

4-TBS ler öğrencilere tutanakla teslim edilmeli ve bu teslim tutanağı okulda muhafaza edilmelidir. (Tutanak örneği eposta ekinde sunulmuştur)

 

5-Tablet bilgisayarlar öğrencilere dağıtılmadan önce sınıf öğretmenleri tarafından öğrenciler için EBA (Eğitim Bilişim Ağı) adresinden http://www.eba.gov.tr/ öğrenci şifresi oluşturulmalıdır.

 

6- TBS lerde koruma olarak MDM yazılımı bulunmaktadır. Fakat bazı öğrencilerin tablet bilgisayarların MDM yazılımlarını devre dışı bırakacak uygulama yaptıkları anlaşılmıştır. Bunun bir suç olduğu devlet malına zarar kapsamında öğrenciler için soruşturma açılacağı bildirilmelidir. (Bu durum öğrenciye verilen tutanakta belirtilebilir.)

   

Öğrenci Tutanağı İndir

Öğretmen Tutanağı İndir

Tüm Bilgiler Dosyası İndir

Aydın Mahallesi Karayolu Caddesi No 8 Suruç/ŞANLIURFA - 04146114015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.