ŞANLIURFA SURUÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

csb.eba.gov.tr Güncellemeleri

csb.eba.gov.tr Güncellemeleri

Altyapı 3. Faz kurulumları için ihale aşamasına gelinmiştir.  Faz3 te MEB kapsamındaki bütün Anaokul, ilkokul, ortaokul ve liselere altyapı götürülmesi planlanmıştır.

 

15.10.2015 tarihinde gönderdiğimiz eposta ile 3. Faz kapsamında altyapısı olamayan okulların cbs.eba.gov.tradresinden okul bilgilerini güncellemeleri gerektiğini belirtmiştik. Konu ile ilgili yazı ekte sunulmuştur.

 

Kurumlarımızın bilgi girişi yaparken aşağıdaki alanları mutlaka doldurmaları gerekmektedir.

   

 

 

Gerekli bilgiler şunlardır.

 

*Daha önce FATİH Altyapısı kurulmuş mu ?
*Binanın Ortak olup olmadığı, ortaksa ev sahibi okulun bilgileri arasında misafir(ortak) okulun kurum kodu ve adını belirtmesi ,(mükerrer bina, kat, derslik kayıdı nedeniyle; ihale hesaplarında altyapı gidecek derslik, kat ve bina sayılarının yanlış hesaplanmasına izin vermemek için ortak kullanılan binanın belirtilmesi önemlidir.)

 

*Okuldaki bina sayısı
*Toplam derslik sayısı
*Toplam İdari oda sayısı (Müdür, müdür yrd odası vs detaylı olarak)
*Toplam laboratuvar sayısı
*Toplam BT sınıfı sayısı
*Toplam diğer oda sayısı
*Binalardaki toplam kat sayısı

 

gereklidir. Ayrıca;
*Ortak kullanılan binalar var ise mutlaka bildirilmeli ve ortak binanın kurum kodu ve adı belirtilmelidir.Bina bilgilerinin doldurulmasında sadece binanın sahibi okulun bilgi girişi yapılmalı, aynı bina için iki farklı okul bilgisi girilmemelidir. Ortak(misafir) olan kurum da bina sahibi kurumun kodunu ve adını belirtmelidir.(çapraz kontrol) 
*Kapanacak, yıkılacak okulların bilgisi de çok önemlidir ve kesinlikle girilmelidir.

   

Bilgilerinizi ve altyapısı bulunmayan tüm okullarımıza gerekli duyurunun yapılarak bilgi girişlerinin sağlanmasını rica ederim.

Güncellemeler 20.10.2015´e kadar uzatılmıştır.

Ayrıntılı Bilgi ve Destek İçin Fatih Projesi İlçe Koordinatörü İbrahim Emin Deryal´e Ulaşınız.

     

 

Aydın Mahallesi Karayolu Caddesi No 8 Suruç/ŞANLIURFA - 04146114015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.